SEH medewerkers trainen voor ongelukken met gevaarlijke stoffen
Jolanda Vonk, verpleegkundige op de Spoedeisende Hulp
Jolanda Vonk volgde met haar collega’s de training Incidenten met Gevaarlijke Stoffen (IGS). Met deze trainingen leren SEH-medewerkers hoe ze patiënten die in aanraking zijn geweest met gevaarlijke stoffen sneller en beter kunnen helpen.
Incidenten met gevaarlijke stoffen
Jolanda: ‘’Incidenten met gevaarlijke stoffen komen regelmatig voor, zowel door ongelukken als door opzettelijke handelingen. Dat kan overal gebeuren: in werksituaties, thuis of onderweg. Betrokkenen die in contact zijn gekomen met gevaarlijke stoffen, kunnen als patiënt in ons ziekenhuis terechtkomen.’’ In een aantal gevallen moeten de schadelijke stoffen van het lichaam worden verwijderd. Dit gebeurt in een speciale ruimte in de ambulance-hal van ons ziekenhuis, de decontaminatieruimte. De juiste kennis en vaardigheden zijn hierbij van groot belang. Met de IGS-trainingen frissen de medewerkers van de SEH de theorie op en oefenen ze de aan- en uitkleedprocedure.
Zorg met de juiste inzet
Bijna alle SEH-verpleegkundigen, arts-assistenten, Physician Assistants en SEH-artsen zijn inmiddels geschoold. Jolanda: ‘’De reacties zijn heel positief. Er is getraind volgens de richtlijnen van de nieuwe leidraad ‘Acute Ziekenhuiszorg na IGS’. Een van de veranderingen is dat er flink is afgeschaald in de persoonlijke beschermingsmiddelen, waardoor deze nu sneller kunnen worden aangetrokken. Dit maakt het werk efficiënter en zorgt ervoor dat het team nog beter is voorbereid op risicovolle incidenten. Met deze specialistische kennis kunnen we patiënten nog beter helpen. Dat maakt ons werk zo leuk!’’